Zavřít

Kategorie

náramek jokko

Náramek z recyklovaného plastu.

Uvedená cena je za 1 náramek=1 kroužek

Každý kus je ručně vyráběný a je originální, proto se jednotlivé výrobky od sebe mohou v drobnostech mírně lišit. Nepatrné odchylky dodávají produktu na autentičnosti.

Země původu: Mali

Kód: 012180

Více informací

180 ks

12,00 Kč s DPH

více informací:

Popisy

JOKKO je označení pro bižuterii vyráběnou z tavených recyklovaných plastů . V Africe jsou plastové sandály všudypřítomné a levnější ve srovnání s botami z jiných materiálů. Každý si může dovolit několik párů ročně a staré automaticky vyhodí. Na využití těchto starých sandálů k výrobě náhrdelníků a jiných doplňků náhodou přišla paní z malijského města Djenné, když při vyklízení jejího vyhořelého domu našla své boty roztavené na úzká vlákna. Aby si přivydělala na opravu domu, napadlo jí, že z vláken udělá náhrdelníky a náramky k prodeji. Posbírala je, rozehřála a pak je ručně válela. K jejímu překvapení šperky z plastových vláken měly velký úspěch. Rozhodla se založit malou firmu a společně s dalšími ženami v okolí rozšířily sortiment vyráběných předmětů z recyklovaného plastu.

Výroba těchto předmětů je velmi časově náročná. Výroba náhrdelníku s 10 řadami zabere nejméně 3 dny. Nejdříve se sbírají staré sandály, rozříznou se, pak se roztaví na ohni. Horký plast se navíjí na předem předehřátou kovovou tyč. Po vychladnutí se tyč vyjme.

Parametry

30 další produkty ve stejné kategorii

Můžete mít zájem o tyto produkty

Naši výrobci