Zavřít

Slevy

Kategorie blogu

poslední komentáře

Není zde žádný komentář
Baobab a jeho pozitivní účinky na náš organismus
Baobab a jeho pozitivní účinky na náš organismus
24
říj
0

V Africe se baobab po staletí používá k léčbě horečky, gastrointestinálních problémů až po problémy související s nedostatkem vitamínu C v organismu.

V současné době se o této „super potravině“ hovoří neustále častěji.

V čem je ale tak zvláštní?

Hlavní kategorie

Toto ovoce obsahuje ve velkém množství vitamín C.

1. Je velkým přínosem pro vaši pokožku

Potraviny bohaté na vitamín C účinně bojují proti vráskám. Vitamin C, ať už pochází z potravin nebo doplňků stravy, pomáhá vašemu tělu vytvářet kolagen a elastin, dvě strukturální bílkoviny, které dodávají pokožce výživu a pružnost. Baobab má také silné antioxidační účinky. Antioxidanty neutralizují volné radikály, nestabilní atomy a molekuly, které mohou způsobit poškození vašeho těla na buněčné úrovni, což zvyšuje riziko degenerativních onemocnění a dalších příznaků stárnutí včetně vrásek a jemných žilek na kůži.

2. Baobab vám pomůže se snížením vaší hmotnosti

Baobab zvyšuje schopnost vašeho těla spalovat tuky během tréninku - zvláště pokud vaše současná strava neobsahovala dostatek vitamínu C. Tým vědců z Arizonské státní univerzity zjistil, že lidé s nízkými koncentracemi vitamínu C v krvi během 60 minut chůze na běžeckém pásu spálili o 25 % méně tuků ve srovnání s těmi, kteří měli dostatečnou hladinu vitamínu C.

3. Baobab - preventivní léčba onemocnění srdce a křečových žil?

Potraviny, které dodávají tělu dostatek vitamínu C, pomáhají udržovat vaše srdce a celkový kardiovaskulární systém pod kontrolou. Studie z Kalifornské univerzity zjistila, že u dobrovolníků , kteří užívali 500 miligramů vitamínu C denně po dobu dvou měsíců, došlo k 24% poklesu hladiny C-reaktivních bílkovin v plazmě. Dochází tedy ke snížení hladiny nežádoucího cholesterolu v krvi a tím k prevenci vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Křečové žíly a žilní nedostatečnost jsou dalšími příklady kardiovaskulárních problémů, které mohou být zmírněny přidáním potraviny bohaté na vitamín C, jakým je právě baobab.

V neposlední řadě je nutné zmínit, že baobab má velmi pozitivní účinky na vaše játra. Čistí játra a detoxikuje celý organismus.

Naši výrobci