Zavřít

Slevy

Kategorie blogu

Poslední příspěvek

poslední komentáře

Není zde žádný komentář
Zvířata v Africe
Zvířata v Africe
14
srp
0

Levhart

Je to jedna z nejkrásnějších kočkovitých šelem na světě. Je to šelma, která žije skrytým a samotářským způsobem života. Často se mu daří nepozorovaně žít vedle lidských obydlí tak, že o tom lidé ani neví.

Je to druhá nejsilnější kočkovitá šelma Afriky. Mají výborně vyvinutý pohlavní dimorfismus a samci jsou výrazně větší než samice. Srst mají krátkou a základní barva je od žluté až po žlutohnědou. Celé tělo je poseto černými skvrnami. Na hlavě, krku a nohách a ocasu jsou skvrny plné. Levhartí tělo je svalnaté a silné. Jsou mrštní a obratní. Nohy jsou silné a mají zatažitelné drápy. Špička ocasu je většinou černá.

Hlavní kategorie

Levhart


Je to jedna z nejkrásnějších kočkovitých šelem na světě. Je to šelma, která žije skrytým a samotářským způsobem života. Často se mu daří nepozorovaně žít vedle lidských obydlí tak, že o tom lidé ani neví. Je to druhá nejsilnější kočkovitá šelma Afriky. Mají výborně vyvinutý pohlavní dimorfismus a samci jsou výrazně větší než samice. Srst mají krátkou a základní barva je od žluté až po žlutohnědou. Celé tělo je poseto černými skvrnami. Na hlavě, krku a nohách a ocasu jsou skvrny plné. Levhartí tělo je svalnaté a silné. Jsou mrštní a obratní. Nohy jsou silné a mají zatažitelné drápy. Špička ocasu je většinou černá.Hrozby


Největší hrozbou pro levharta je člověk, který levharty zabíjí pro potěchu. V celé Africe je každoročně povolen odstřel asi 2000 levhartů.


Gorila


Gorila je jedno z nejohroženějších afrických zvířat. V Africe žijí 2 endemické druhy goril s několika poddruhy. Nejznámější je asi gorila horská, dále pak gorila nížinná a gorila východní. Počty goril v Africe


V Africe nejdeme dva druhy goril – gorilu východní a gorilu západní. Gorila východní se dělí na dva poddruhy, Gorila horská je kriticky ohrožena. Tuto grilu nenajdeme v žádné ZOO na světě. Dalším druhem je Gorila nížinná, kterých žije přibližně 16 900.Hrozby


Stavy goril jsou už několik desetiletí decimovány zejména kvůli neustále probíhajícím vojenským konfliktům v různých částech Afriky. Dalším důvodem jsou opět lidé, kteří postupně zabírají zbytky gorilích biotypů. Další hrozbou pro gorily jsou pytláci.


Zebra


Zebra Grévyho je největší a nejdivočejší ze tří druhů zeber. Tato zebra žije pouze v Keni a Etiopii. Poznáte ji podle nápadného pruhování, které je zcela odlišné od ostatních zebřích druhů. Pruhy jsou velmi úzké. Břicho má bílé, velké zaoblené uši, které připomínají oslí uši. Mláďatům této zebry vyroste hříva přes celý hřbet až po kořen ocasu.


Hrozby


 Z přirozených predátorů tuto zebru loví pravidelně pouze lvi, kterých žije v celé Keni sotva 2 000. Za drastický úbytek tohoto druhu může opět člověk. Dalšími hrozbami jsou pytláci a ubožáci, co si do Afriky jezdí léčit svoje mindráky. Pastevci často blokují zebrám přístup k vodě, protože se snaží napojit vlastní dobytek. Zebry potom logicky trpí nedostatkem vody, na které jsou závislé a také nemocemi - zejména antraxem a různými nemocemi přenášenými klíšťaty.období dešťů listopad až březen a nejsušší jsou letní měsíce.
Nejtepleji je zde samozřejmě od listopadu do března, kdy teploty kolísají v rozsahu 20 - 36°C. Nejchladněji je v našich letních měsících kdy teplota v noci může být 12°C a přes den až 23 °C.


Naši výrobci